Ana Sayfa Müşteri Paneli Duyurular Ödeme Bildir Banka Hesaplarımız
Hizmetlerimiz

Paket Programlama
Programlama Nedir ?
Program nedir? Ya da "yazılım nedir?" gibi sorulara, "bilgisayarın donanım kısmına yaşam veren komutlardır" gibi yanıtlar verilir. Burada vurgulanan; eğer bilgisayarda bir işi yapacaksak, onu gerçekleştirmek için program yazmamız gerekir. Örneğin, derslerimizin kayıtlarını ve notlarımızı tutmak istiyorsak ya da müşterilerimizin kayıtlarını tutmak istiyorsak bir programa gereksinimimiz var. Bunu Microsoft Excel gibi bir program aracılığıyla da yapabilirsiniz. Ancak program yazabilmek, bu işler için özel bir çözüm ya da uygulama geliştirmek anlamına gelir. İşte bu nedenle da yazılım yerine daha çok uygulama geliştirme (development) terimi kullanılır. Buradan "programı nasıl yazacağız?" sorusu akla gelir. Program, öncelikle bir işletim sistemi ya da platform için yazılır. Örneğin Windows XP için yazılan bir program Linux işletim sisteminde çalışmayacaktır. Platformun ardından programın yazılacağı dil seçilir. Örneğin Visual Basic ya da C++ gibi. Bu diller, bizim program yazmamızı sağlarlar. Bizim anlaşılabilir şekilde program geliştirmemizi ve geliştirdiğimiz programı bilgisayarın doğrudan çalıştırabileceği makine diline çevirirler. İşte, kabaca bu sürece programlama denir.
Program Nedir ?
Bir program bilgisayara ne yapması gerektiğini söyleyen bir dizi komuttur. Bilgisayarlar işlemlerin kendi anlayacağı dilde (makine dili) açıkça yazılmasını isterler. Ancak bu işlemlerin makine dilinde bir programcı tarafından yapılması yerine programlamanın yapısal biçimde bir dil aracılığıyla yapılmasını ve daha sonra çevrilerek bilgisayara anlatılması işlemini programlama dilleri üstlenirler. Bu çevirme işlemine derleme (compile) ya da yorumlama (interpriting) denir.
Paket Programlama Nedir ?
Paket programlama birden fazla işi yapan bilgisayar programlarına verilen isimdir. Bir işletmede yapılan işlerin hızlı olması, hatasız olması, güvenilir olması kadar işletmeye faydalı bir durum yoktur. Bunun bilincinde olan işletmelere özel paket programlar yazılmaktadır. Muhasebe takibi, stok takibi, satış takibi, kasa vs. işleri yapan paket programlar buna örnek verilebilir. AltınSoft olarak çeşitli firma veya bireylere özel paket programlar geliştirmekteyiz. Eğerki sizde işinizin sistemli olarak işlemesini istiyorsanız uzman ekibimiz ile iletişime geçip işinize özel ne tür bir yazılım yapılabileceği konusunda bilgi alınız. Tüm soru ve önerileriniz için satis@altinsoft.com e-mail adresimiz ile veya iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.
Programlama Dilleri
Geliştirdiğimiz projelerden birden fazla programlama dilini kullanmaktayız. Başlıca kullandığımız programlama dillerini şöyle sıralayabiliriz;
Delphi Programlama Dili
Pascal Programlama Dili
Visual Basic Programlama Dili
Visual.Net Programlama Dili
C# Programlama Dili
Hosting hesabı için kullanacağım Name Server (NS) ler hangileridir ?
Alan adınızı başka bir firmadan satın aldıysanız, alan adınızın AltınSoft üzerinde çalışmasını sağlamak için alan adını satın aldığınız firmanın domain yönetim bölümünden alan adınızın ns kayıtlarını Windows Paketler için : ns1.altinsoft.com ve ns2.altinsoft.com Linux Paketler için : lin1.altinsoft.com ve lin2.altinsoft.com Şeklinde değiştirmeniz gerekmektedir.
Kontrol Panelinden Tüm İşlemlerimi Yapabilecek miyim ?
Sunucularınız nerede ?
Aldığım hosting paketine göre Aylık Trafik veya Web Alanı limitini aşarsam sitem otomatik hemen kapanır mı ?
AltınSoft üzerinde istediğim her tür siteyi barındırabilir miyim ?
Internet ten gelecek saldırılara karşı ne tür önlemleriniz var ?
Web hosting hizmeti içinde web sitemi de yapıyor musunuz ?
Arama motorlarına nasıl kayıt olacağım ?
Elektronik ticaret yapabilir miyim? Neye ihtiyacım olacak ?
Birden çok alan adını yayınlayabilir miyim ?
Web hosting hizmetinin desteklediği sunucu bileşenleri nelerdir ?
Bankaların sanal pos uygulamalarını sunucuda çalıştırabilir miyim ?
Sub Domain nedir? Nasıl tanımlayabilirim ?
Web sitem için Sabit Ip adresi kullanabilirmiyim ?
Sahip olduğum web sitesine başka alan adlarını yönlendirebilirmiyim ?